دسته‌ها
استقلال فردی تکنولوژی تلفن همراه

راه اندازی گوشی با سیستم عامل اندروید، برای نابینایان

در این فایل به اکثر سؤالات شما عزیزان پاسخ داده شده:
1- چه گوشیی را خریداری کنم؟
2- چطور گوشی را گویا کنم؟
و…
در این فایل، یک گوشی که خریداری شده را قبل از باز کردن، از سامانۀ همتا استعلام میگیرم که قانونی هست یا نه، Unbox میکنم، گوشی را راه اندازی میکنم، گویا میکنم و همزمان گویا کردن گوشی با اندرویدهای مختلف را برای شما توضیح میدهم، ای اسپیک را نصب میکنم و نصبش را آموزش میدهم، گوشی را در سامانۀ همتا رجیستر میکنم و نکاتی را دربارۀ خرید گوشی خدمتتان عرض میکنم.
با گوش دادن به این آموزش، خودتان به راحتی میتوانید یک گوشی را راه اندازی و بعد گویا کنید.

دریافت

8 دیدگاه دربارهٔ «راه اندازی گوشی با سیستم عامل اندروید، برای نابینایان»

ببخشید استاد بعضی از گوشی ها هستن که Talkbak و voice assistant ندارن و باید دستی نصب کنیم. اگه امکانش هست، در این موردم یه توضیحی بدین که آیا میشه بدون کمک گرفتن از یه فرد بینا این گوشی ها رو هم گویا کرد یا خیر.

سلام. بهتره اصلا این گوشیها رو خریداری نکنید چون ممکنه مشکلات دیگه ای هم داشته باشه. متاسفانه وقتی هیچ صفحه خوانی روی گوشی نیست شما نمیتونید به تنهایی گوشی رو راه اندازی کنید مگر صفحه خوان دیگه ای داشته باشه.

پاسخ

درود دوست گرامی!
شاید دانسته باشید که در اندروید11 مشکل تایپ تک ضربه ای داریم. بگذریم که مشکل دیگری هم که همانا تاکبک سامسونگ است که ما با ترفندهای نسبتا پیچیده ای پاکش کردیم و تاکبک گوگل نصب کردیم.
اما همچنان تایپ تک ضربه ای به عنوان یک چالش است.
ضمنا این نسخه تاکبک، انتخاب بین تکضربه ای و دو ضربه ای را ندارد.
چه راه حلی دارید؟

درود. همونطور که در آموزش عرض شد، من اصلا گوشی سامسونگ رو برای نابینایان پیشنهاد نمیکنم. ما چیزی به عنوان تایپ یک ضربه ای نداریم. تایپ پیشفرض از ابتدا بر روی اندروید خام همین گونه بوده که الان هست و هیچ مشکلی برای استفاده از اون توسط یک نابینا وجود نداره. کافیه انگشتتون رو روی صفحه بکشید و وقتی حرف مورد نظرتون رو پیدا کردید انگشتتون رو از روی صفحه بردارید تا حرف تایپ بشه. تایپ 2 ضربه ای ویرایشیه که سامسونگ روی کیبرد و talkback انجام داده و همین ویرایشها هست که انتخاب کاربری که تا به حال از سامسونگ استفاده کرده رو محدود میکنه و اگه گوگل صلاح بدونه خودش روی talkback پیاده سازی میکنه.

پاسخ

نه جناب هژبری!
تایپ لمسی، اتفاقا در تاکبک گوگل هست و نه در تاکبک سامسونگ در اندروید 11!
به هر حال، بعضی افراد با تایپ دو ضربه ای راحتتر اند!
بگذریم!
ضمناً به غیر از موبایلهای چینی مثل هواوی یا شیاومی، چه برندهای غیر سامسونگ را به نابینایان توصیه مینمایید؟!

بله. من هم همین رو عرض کردم. تایپ پیشفرض اندروید خام (اندرویدی که گوگل منتشر میکنه) دو ضربه ای نیست و تنها سامسونگ هست که رابط کاربری رو ویرایش کرده و تایپ رو برای صفحه خوان خودش دو ضربه ای کرده.
دوست عزیز اکثر گوشیها توی چین اسمبل میشن از جمله Iphone ولی شما میتونید از برندهایی مثل Google pixel, OnePlus, Nokia و موتورولا استفاده کنید اما اگر به تایپ دو ضربه ای عادت دارید و نمیتونید از تایپ لمسی استفاده کنید تنها راه شما انتخاب سامسونگ هست.

پاسخ

سلام. سؤالاتی که مربوط به پست نباشه تأیید نمیشه. شما از یه شخص دیگه سؤال پرسیدید و اگه تأیید میشد سؤالتون بی پاسخ میموند. من به سؤآلات پاسخ میدم و دیدگاه رو منتشر میکنم. موفق باشید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سؤالات تصادفی *